Rusza casting do spektaklu. Mile widziane jest doświadczenie sceniczne, choć nie jest wymagane. Poszukiwane są trzy młode osoby w wieku od 18 do 25 lat oraz trójka seniorów w wieku 65+.  



Ten projekt ma pokazać, że współpraca między pokoleniami jest możliwa, a młode osoby, jak i te bardziej doświadczone życiowo, mogą wzajemnie się od siebie uczyć.

„Koncepcja spektaklu opiera się na idei, że każda generacja ma swoje bogactwo i wiedzę, którymi może się dzielić z innymi. Spektakl ten stworzy przestrzeń dla kreacji i wyrażania pomysłów, doświadczeń i talentów wszystkich uczestników, niezależnie od ich wieku” – mówi Grzegorz Wójkowski, prezes Stowarzyszenia „Bona Fides” z Katowic, które prowadzi projekt.

Jednym z głównych elementów koncepcji jest zaangażowanie różnych pokoleń w proces tworzenia spektaklu. Trzej młodzi ludzie połączą siły z trzema starszymi uczestnikami projektu, aby poprzez warsztaty zgłębiać tematy istotne dla obu pokoleń. Ta współpraca doprowadzi do stworzenia podstawy scenariusza spektaklu.

„Koncepcja zakłada również udział osób starszych jako „żywych książek”, które będą dzielić się swoimi historiami i wiedzą z młodymi ludźmi w formie „żywej biblioteki”. Ta interaktywna forma dialogu umożliwia wymianę pomysłów i perspektyw między pokoleniami, co przyczynia się do przełamywania stereotypów i uprzedzeń” – mówi Grzegorz Wójkowski.

Spektakl będzie zagłębiał się w takie obszary jak przyjaźń, miłość, akceptacja, doświadczenia z dzieciństwa oraz współczesne tematy, jak technologia, sieci społecznościowe i zmiany klimatyczne. Artystyczna estetyka spektaklu, łącząca różne techniki teatralne, pantomimę i taniec, będzie dążyć do przełamywania barier między młodymi a starszymi.

Interaktywne zaangażowanie publiczności poprzez pytania, dyskusje oraz możliwość uczestnictwa w niektórych scenach stworzy atmosferę wspólnoty i wymiany pomysłów.


Zapisy:

Osoby zainteresowane udziałem w spektaklu mogą zgłaszać się na adres:
[email protected]
tel: 798 232 683

Doświadczenie sceniczne nie jest konieczne, ale warto o nim poinformować, jeśli jest. Kandydaci muszą być dyspozycyjni popołudniami przez kilka dni w tygodniu od końca sierpnia. Wtedy ruszą warsztaty, a następnie próby. 

Udział w projekcie ma charakter wolontaryjny.

Rekrutacja trwa do końca 19 czerwca. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.


Ważne daty:

  • Przygotowanie artystycznych koncepcji: czerwiec-lipiec 2024
  • Rekrutacja uczestników: czerwiec-lipiec 2024
  • Mentoring i edukacja: lipiec-sierpień 2024
  • Tworzenie treści: sierpień-wrzesień 2024
  • Próby i przygotowania: wrzesień-październik 2024
  • Premiera spektaklu: listopad-grudzień 2024

Osoba do kontaktu:

Prezes Grzegorz Wójkowski
[email protected] 
tel. 502 984 057