Super Samorząd to nagroda przyznawana za udaną współpracę pomiędzy organizacjami pozarządowymi lub nieformalnymi grupami aktywnych mieszkanek i mieszkańców a władzami samorządowymi. Nominowanymi do jej otrzymania są uczestnicy akcji Masz Głos, którym udało się przeprowadzić pozytywne zmiany w swoim otoczeniu, a także lokalne władze, które otworzyły się na dialog i wsparły realizację ich pomysłów.

TUTAJ przeczytasz opisy 15 nominacji. Każdy z nich to wspaniała historia o tym, jak można współpracować i skutecznie zmieniać na lepsze swoją gminę. Działania nominowanych dotyczą różnych sfer: m.in. aktywizacji seniorów, edukowania młodzieży, ochrony środowiska, dbania o przestrzeń publiczną, budowy infrastruktury czy funkcjonowania budżetu obywatelskiego. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że były realizowane w ramach akcji Masz Głos, a ich fundamentem było zaangażowanie społeczności lokalnej oraz współpraca z władzami samorządowymi.

15 nominacji zostało wyłonionych przez koordynatorki i koordynatorów regionalnych akcji Masz Głos. Spośród nominowanych Jury nagrody Super Samorząd wybierze laureatów. Kto otrzyma nagrodę, dowiemy się 7 czerwca podczas uroczystej Gali Super Samorząd w Zamku Królewskim w Warszawie.

Ty także możesz zadecydować, do kogo Twoim zdaniem powinien trafić tytuł Super Samorządu! W tym roku po raz pierwszy uruchomiliśmy także plebiscyt internetowy Super Samorząd 2019, którego laureat także zostanie uhonorowany podczas Gali. Zapraszamy do głosowania!