Nabór na szkolenia w ramach projektu

„Europejska Szkoła Organizowania Społecznościowego”

 

 

Masz pomysły i energię do działania, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zarażać swoim entuzjazmem innych sąsiadów i wspólnie zmieniać najbliższe otoczenie?

 

Ogłaszamy nabór na uczestnictwo w I cyklu trzech 5-dniowych, bezpłatnych szkoleń z zakresu metody organizowania społecznościowego.

 

Oferujemy tylko 3 miejsca, więc wyślij swoje zgłoszenie jak najszybciej!

 

Czym jest Europejska Szkoła Organizowania Społecznościowego?

 

Europejska Szkoła Organizowania Społecznościowego to unikalny projekt realizowany od 1 grudnia 2015 r. przez Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic w partnerstwie z organizacjami z Węgier, Słowacji, Bułgarii i Niemiec pracującymi metodą organizowania społecznościowego. Projekt przewiduje 2 cykle składające się z trzech 5-dniowych szkoleń. Pierwszy cykl szkoleń odbędzie się na terenie Słowacji, Polski oraz Węgier. Szkolenia będą prowadzone metodami aktywnymi przez doświadczonych trenerów.  Łącznie weźmie w nim udział 18 uczestników z 5 krajów. W trakcie jego trwania uczestnicy nabędą wiedzę z zakresu podstaw zastosowania metody organizowania społecznościowego.

 

Projekt współfinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 

Organizowanie społecznościowe

 

To długotrwały proces angażowania mieszkańców, który ma na celu dokonywanie zmian społecznych w ich najbliższym otoczeniu – dzielnicy, osiedlu czy podwórku. Jest to metoda pracy zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych, z powodzeniem wykorzystywana od ponad 8 lat na terenie Europy Środkowo-Zachodniej. Organizowanie społecznościowe dotyczy tematyki związanej m.in. z ulepszeniem infrastruktury, pracą ze społecznościami lokalnymi, przeciwdziałaniu bezrobociu, aktywizacją osób w różnym wieku i różnych narodowości, ochroną zdrowia, poprawą warunków mieszkalnych czy też pomocą osobom uzależnionym lub bezdomnym.

 

Dla kogo?

 

Cykl szkoleń zaadresowany jest do lokalnych aktywistów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy są zainteresowani tematyką angażowania społeczności lokalnych lub działają jako animatorzy społeczni w swoich środowiskach lokalnych.

 

Podczas I cyklu szkoleniowego zostaną poruszone m.in. następujące zagadnienia:

 

  • kroki metody organizowania społecznościowego
  • umiejętności komunikacyjne,
  • mechanizmy pracy z grupą/organizacją,
  • rozwiązywanie konfliktów w grupie/organizacji
  • narzędzia do moderacji pracy grupy/organizacji
  • organizowanie społecznościowe jako skuteczne narzędzie zmiany społecznej

 

Terminy szkoleń:

 

1 szkolenie: 14-20.09.2016 – Słowacja (Zvoleń)

2 szkolenie: 18-24.01.2017- Polska (Katowice)

3 szkolenie: 10-16.05.2017- Węgry (Budapeszt)

 

Wymagania:

 

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Zajęcia prowadzone będą tylko i wyłącznie w języku angielskim bez obecności tłumacza.

 

  • Uczestnicy projektu zobowiązani będą do udziału we wszystkich 3 wyjazdach w pełnym wymiarze ich trwania.

 

Zapewniamy:

 

  • Stowarzyszenie Bona Fides pokrywa koszty podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia w trakcie trwania wszystkich 3 wyjazdów
  • możliwość wymiany doświadczeń z lokalnymi liderami z różnych krajów
  • dostęp do platformy e-learningowej zawierającej przydatne materiały dotyczące tematyki szkoleń
  • ceryfikat Europass.

 

Warunki rekrutacji:

 

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego w języku angielskim  na adres [email protected] w terminie do 19.08.2016 (Piątek). Informujemy, że wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń do uczestnictwa w projekcie zostaną zaproszone 3 osoby.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny pod numerem: 32 203 12 18.

Formularz zgłoszeniowy