Już w środę 23 stycznia o 19:00 zapraszamy na pierwsze w tym roku webinarium w ramach akcji Masz Głos. Tym razem zajmiemy się inicjatywą lokalną, czyli narzędziem, dzięki któremu mieszkańcy i mieszkanki mogą realizować przedsięwzięcia wspólnie z władzami samorządowymi.

Pomimo upływu już 8 lat od wprowadzenia instytucji inicjatywy lokalnej, w dalszym ciągu w większości miast i gmin nie ma odpowiednich regulacji umożliwiających korzystanie z tego narzędzia. Tam natomiast, gdzie instrument ten jest dostępny, rzadko podejmowane są działania mające na celu upowszechnienie jego wykorzystania.

Warto wiedzieć, w jaki sposób możemy zainicjować działania zmierzające do wprowadzenia procedury inicjatywy lokalnej w naszym mieście lub gminie oraz jak skutecznie wykorzystywać ją do realizacji pomysłów.

Podczas webinarium dowiecie się:

👉 jakie są podstawy prawne inicjatywy lokalnej?
👉 jak wprowadzić inicjatywę lokalną w swojej gminie?
👉 jak powinna wyglądać procedura zgłaszania i realizacji inicjatyw lokalnych i jakie są dobre praktyki i standardy w tym zakresie?
👉 jakie wymogi formalne muszą spełniać wnioski o realizację inicjatywy lokalnej?

Webinarium poprowadzi:
Szymon Osowski – szczecinianin, prawnik związany z Sieć Obywatelska – Watchdog Polska od 2007 roku, a od 2010 prezes stowarzyszenia. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich. Zajmuje się informacją publiczną, funduszami sołeckimi i prawnymi aspektami działania administracji. Od 2012 roku notowany w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce (w 2014 roku – 9 miejsce), publikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna. Koordynator akcji Masz Głos w północno-zachodniej Polsce z ramienia Stowarzyszenie POLITES.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się pod poniższym linkiem:
Zarejestruj się na WEBINARIUM

…a następnie w środę 23 stycznia o 19.00 wejść na webinarium klikając na link poniżej:
Wejdź na WEBINARIUM