Mieszkacie w Poznaniu? Jeszcze się uczycie lub studiujecie, ale już chcecie zmieniać otaczającą Was rzeczywistość miejską? Chcielibyście się dowiedzieć, od czego zacząć? Trafiliście w odpowiednie miejsce. Podczas szkolenia warsztatowego dla uczniów i studentów „zmieniajMY  MIASTO” dowiecie się, w jaki sposób funkcjonuje Poznański Budżet Obywatelski i jak możecie go wykorzystać.

Zapraszamy Was na dwa jednodniowe cykle warsztatów, które odbędą się 28 i 29 maja w godzinach 9:00-15:00 w Urzędzie Miasta Poznań (Plac Kolegiacki 17). Spotkania są skierowane dla młodzieży w wieku 15-25 lat.

 

Co podczas warsztatów?

Celem warsztatów nie jest wyłącznie prezentacja założeń i celów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą one nastawione przede wszystkim na praktyczne zdobywanie wiedzy o możliwościach wprowadzania zmian w przestrzeni miejskiej. Ważnym elementem staną się również dyskusje, które zaplanowano na zakończenie każdego z panelu. Nauczycie się również wypełniać wniosek do tegorocznej edycji.

 

Do czego przydadzą się te warsztaty?

Chcemy wśród Was kreować obywatelskiej postawy, a także spowodować wzrost świadomości o działaniach podejmowanych w ramach PBO. Ponadto, będziecie mieć  okazję spędzić czas z innymi osobami, którym nie jest obojętne gdzie i jak żyją. Będziemy rozmawiać, pracować w grupach i zbierać niezbędną wiedzę, która pomoże Wam zaproponować swój pomysł w Budżecie Obywatelskim.

 

Program

Program szkolenia skierowany jest na aktywizację i zachęcane Was do inspirujących dyskusji. Zajęcia podzieliliśmy na 5 paneli tematycznych:

  1. Najważniejsze zasady tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz projekty realizowane w poprzednich latach.
  2. Inne dostępne działania i programy umożliwiające mieszkańcom zaangażowanie się w życie miasta.
  3. Wybór problemów/ pomysłów na podstawie których zostaną opracowane wnioski do PBO (burza mózgów).
  4. Warsztaty – składanie wniosków do PBO (praca w grupach).
  5. Pozyskiwanie opinii oraz sugestie zmian w PBO (praca w grupach i dyskusja).

Podczas warsztatów znajdzie się czas na przerwę i poczęstunek. Do wyboru macie dwa dni, tj. 28 lub 29 maja. Całe szkolenie trwa około 6h ( 9:00-15:00). Po zakończeniu otrzymacie zaświadczenie potwierdzające udział.

Zapisywać możecie się do 25 maja, przesyłając wypełnione i podpisane zgłoszenie  zamieszczone pod artykułem na adres [email protected]

Szkolenie poprowadzi Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES.

 

Informacje o szkoleniu

formularz_zgloszeniowy-osoba pełnoletnia

formularz_zgloszeniowy_osoba niepełnoletnia