Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides zaprasza do udziału w szkoleniu dla organizacji, lokalnych aktywistek i aktywistów działających, lub chcących rozpocząć działania, na rzecz dobrostanu zwierząt i przyrody.

Jeszcze edycja śląska nie dobiegła dobrze końca, a już mamy przyjemność ogłosić kolejne, które odbywać się będą w województwach:

małopolskim23.09. – 25.09. oraz 30.09. – 02.10. 2022 r.
https://wydarzenia.ngo.pl/392409-malopolska-bezplatne-szkolenie-spoleczenstwo-obywatelskie-na-rzecz-zwierzat-i-przyrody.html

opolskim07.10. – 09.10. oraz 14.10. – 16.10. 2022 r.
https://wydarzenia.ngo.pl/392413-opolskie-bezplatne-szkolenie-spoleczenstwo-obywatelskie-na-rzecz-zwierzat-i-przyrody.html

dolnośląskim21.10. – 23.10. oraz 04.11. – 06.11. 2022 r.
https://wydarzenia.ngo.pl/392426-dolnoslaskie-bezplatne-szkolenie-spoleczenstwo-obywatelskie-na-rzecz-zwierzat-i-przyrody-392426.html

wielkopolskim18.11. – 20.11. oraz 25.11. – 27.11. 2022 r.
https://wydarzenia.ngo.pl/392414-dolnoslaskie-bezplatne-szkolenie-spoleczenstwo-obywatelskie-na-rzecz-zwierzat-i-przyrody.html

Zapraszamy do rejestracji i udziału w tym niezwykle owocnym i atrakcyjnym szkoleniu.
W ramach kursu (2 zjazdy, 32 h warsztatowe) organizator zapewnia nocleg, wyżywienie oraz – w uzasadnionych regulaminem przypadkach – zwrot kosztów podróży. W związku z ograniczoną ilością miejsc organizator zastrzega sobie, iż o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie zobowiązuje do udziału w obu zjazdach.

W celu dopełnienia procedury rejestracyjnej należy pobrać dokumenty, wypełnić, podpisać w stosownych miejscach, i kopie przesłać (z dopiskiem: Małopolska) na adres: [email protected]


W razie pytań prosimy o kontakt.


Społeczne działania na rzecz zmiany

prowadzenie: Anna Chęć

Podczas zjazdu zainspirujesz się “z góry przegraną sprawą”, a jednak zakończoną lokalnym sukcesem, wyśnisz idealną wizję zmiany w Twoim, wybranym, „małym kawałku świata”, określisz cel działania i zaplanujesz drogę do niego prowadzącą, zapoznasz się z bardzo różnymi narzędziami i możliwościami działań obywatelskich, nauczysz się w praktyce wykorzystywać prawo do informacji publicznej, przez chwilę pomyślisz o tym jak to wszystko sfinansować i wyjedziesz pełna/ pełen motywacji i inspiracji do dalszych działań. 

Prawo na rzecz ochrony istotnych wartości

prowadzenie: Karolina Kuszlewicz

Na tym zjeździe przekonasz się, że prawo może być sprzymierzeńcem ważnych dla Ciebie spraw. Zobaczysz, że przepisy, choć napisane formalnym, na pozór odstraszającym językiem, są dla Ciebie dostępne i że umiesz się nimi posłużyć. Uświadomisz sobie, jak często osoby, które przekonują, że “się nie da tego zrobić”, nie mają racji, bo czytają prawo pobieżnie, anachronicznie albo tak, jak im wygodnie. Dowiesz się, jak stosować przepisy prawa w praktyce we własnej sprawie w działaniach na rzecz zwierząt i przyrody!


Materiały do pobrania:


Anna Chęć

Edukatorka, trenerka, aktywistka, lokalna liderka działań obywatelskich, przedsiębiorczyni, ogrodniczka. Prezeska Fundacji „Świat w Naszych Rękach”, prowadzi edukacyjne siedlisko permakulturowe Dolina Bawole Serce.

Inicjatorka, autorka i współkoordynatorka projektu „Bielsko-Biała, miasto przyjazne zwierzętom” w ramach którego realizuje powstanie pierwszej w Polsce lokalnej polityki opieki nad zwierzętami będącej dokumentem wykonawczym do strategii Miasta Bielska-Białej (obecnie na etapie zakończenia prac).

Linki:

https://www.swiatwnaszychrekach.org/o-nas/

https://www.miastodlazwierzat.pl/

Karolina Kuszlewicz

Adwokatka, edukatorka i publicystka. Specjalizuje się w tematyce ochrony zwierząt i przyrody oraz
obsłudze prawnej organizacji pozarządowych. Prowadzi własną kancelarię, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Artes Liberales, a także na Aplikacji Adwokackiej w Warszawie. Związana z Centrum Problemów Regulacyjnych i Polityki Publicznej Uniwersytetu Śląskiego. Autorka książki „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik” (Wolters Kluwer 2019), “Komentarza do ustawy o ochronie zwierząt” (Wolters Kluwer 2021) oraz bloga “W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokatki”.
Twórczyni koncepcji prawa wrażliwego, opublikowanej w 2020 r. w książce “ZOEpolis. Budując
wspólnotę ludzko – nieludzką”. Pisuje w Krytyce Politycznej i portalu prawo.pl. Autorka opracowań
w systemie informacji prawnej LEX. W 2017 r. nagrodzona pierwszym miejscem w rankingu „Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra”. Członkini Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Polskiego Towarzystwa Etycznego.

Linki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karolina_Kuszlewicz

https://www.facebook.com/wimieniuzwierzat

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/karolina-kuszlewicz-zwyciezyla-w-rising-stars-2017,185905.html

https://www.tygodnikpowszechny.pl/sad-ktory-zjada-173524