❌ 13 października idziemy zdecydować o tym, w jakim kraju będziemy żyć. Nasz głos to fundament demokracji. Nie traćmy go i nie rezygnujmy z niego!

🙋‍♂👨‍🎓🙋‍♀👩‍🎓👨‍🏫👨‍⚖👩‍🏫👩‍⚖👨‍🌾👨‍🍳👩‍🌾👩‍🍳👨‍🔧👨‍🏭👩‍🔧👩‍🏭👨‍🔬👨‍👮‍♀👩‍🔬👮‍♂

❌ Nawet jeśli my nie interesujemy się polityką, to ona interesuje się nami. Nawet jeśli jesteśmy rozczarowani polityką, ona nie zniknie z dnia na dzień. Idziemy na wybory nie dla polityków, ale dla siebie i naszych wartości. Nie po to, aby decydować, kto z kim będzie się spierał w wieczornych programach telewizyjnych, ale po to, by mieć wpływ na nasz kraj. Na to, według jakich zasad jest budowane nasze wspólne państwo. Na to, co będzie uznawane za słuszne i sprawiedliwe.

❌ Każdy głos się liczy – to nie jest pusty slogan! O tym, kto będzie rządził, zadecyduje frekwencja, czyli to kto i jak licznie pójdzie na wybory. Bardzo często o tym, czy wygra bliższa nam poglądowo opcja polityczna, czy taka, która kompletnie nam nie odpowiada, decyduje to, ile osób zostaje w dniu wyborów w domu. 13 października będzie tak samo – wybór należy tylko do nas.

❌ Nie chcemy zostawiać polityki samej sobie. Dziś, jak nigdy dotąd, to właśnie ona przesądza o tym, jaka będzie Polska, w której żyjemy. Polityka zdecyduje o tym, czego uczy się w szkołach, kto ma jaki dostęp do służby zdrowia, na co dokładnie są wydawane nasze podatki. O tym, czy mamy przestrzeń, w której możemy się realizować, czy respektujemy prawa człowieka, jak będą traktowani ci, którzy myślą inaczej niż większość. O tym, jakie będziemy mieć stosunki z innymi krajami czy o tym, jakim oddychamy powietrzem. Każdy z nas może mieć na to wpływ właśnie poprzez udział w wyborach. To one są naszą siłą.