Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides poszukuje osoby na stanowisko Koordynatora Projektów Wolontariatu Europejskiego EVS.

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października 2017.
W tytule wiadomości prosimy wpisać: koordynator projektów

Wymagania:
– student III roku lub absolwent (mile widziane kierunki społeczne jak kulturoznawstwo, politologia, socjologia, filologia i pokrewne)
– dobra znajomość pakietu MS Office;
– dobra znajomość języka angielskiego;
– znajomość zasad Progaramu Erasmus+, w szczególności dot. Wolontariatu Europejskiego;
– doświadczenie w koordynacji projektów, zwłaszcza EVS i wymian młodzieżowych
w ramach Programu Erasmus+ (wcześniej Młodzież w działaniu);
– otwartość, komunikatywność;
– dyspozycyjność
– sumienność, umiejętność organizowania czasu pracy, systematyczność
– umiejętność zarządzania grupą

Obowiązki:
– Współpraca z organizacjami partnerskimi projektu w Polsce i zagranicą; poszukiwanie nowych możliwości współpracy i inicjowanie kolejnych projektów wolontariackich, w tym pisanie wniosków grantowych.
– nadzorowanie realizacji projektu w założonym budżecie, czasie i zakresie;
– monitorowanie i raportowanie postępu prac w ramach projektów,  pilnowanie cyklu życia projektów i rozliczeń finansowych ;
– tworzenie i utrzymywanie dokumentacji projektowej;
– przygotowywanie polskich wolontariuszy do wyjazdu na wolontariat zagranicę;
– utrzymywanie kontaktu z wolontariuszami wysłanymi za granicę, służenie im koniecznym wsparciem;
– nadzór merytoryczny nad zagranicznymi wolontariuszami EVS;
– organizacja czasu pracy wolontariuszy;
– współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi;
– zajmowanie się kwestami technicznymi takimi jak: mieszkanie, bilety komunikacji miejskiej, procedury wizowe, dbanie o ciągłość kursu języka polskiego itp.;
– przeprowadzanie cotygodniowych spotkań ewaluacyjnych z wolontariuszami
i kwartalnych z mentorami wolontariuszy;
– udział w procesie rekrutacji nowych wolontariuszy;
– pozyskiwanie nowych partnerów zagranicznych i i utrzymywanie kontaktu z aktualnymi;

Co oferujemy:
– umowę o pracę na pełen etat;
– współpracę z wolontariuszami z zagranicy, a dokładniej z Hiszpanii, Włoch i Gruzji;
– uczestnictwo w realizacji społecznej misji i celów znanej organizacji pozarządowej;
– możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w organizacji pozarządowej;
– możliwość zdobycia dalszego doświadczenia w realizacji projektów międzynarodowych;
– możliwość uczestniczenia w międzynarodowych lub krajowych szkoleniach, konferencjach.

Rozpoczęcie pracy od 6 listopada 2017.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do przesłania swojego CV na adres mailowy: [email protected]
Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października 2017 roku.