Kliknij TUTAJ, żeby pobrać darmowy program do rozliczeń PIT
lub wypełnij formularz ONLINE.

Pomóżcie nam chronić prawo do informacji i wspierać mieszkańców w aktywnym uczestnictwie w działaniach na rzecz swojego otoczenia.

Od 2003 roku monitorujemy władzę i sprawdzamy jak wydawane są publiczne pieniądze, szkolimy mieszkańców z dostępu do informacji publicznej, doradzamy, pomagamy pisać skargi i chodzimy do sądu, aktywizujemy mieszkańców do działań na rzecz swojej społeczności i pilnujemy by Wasze prawa były przestrzegane.

Cenimy niezależność, dlatego nie realizujemy projektów finansowanych przez władze lokalne. Dążymy do tego, żeby działalność Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides była finansowana z wpłat osób indywidualnych.

Rozliczając swoje PITy nie zapomnijcie więc, że bardzo liczymy na Wasze 1%-owe wsparcie!

Jak przekazać 1% podatku?

Aby przekazać nam 1% Twojego podatku potrzebny jest nasz numer KRS – 0000183154.

Należy wpisać go w odpowiedniej rubryce deklaracji podatkowej: IT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28 lub PIT-38. Nie musisz robić już nic więcej, to urząd skarbowy przekaże nam pieniądze.

Żeby ułatwić przekazanie 1% już dziś oddajemy w Wasze ręce darmowy program  PITScan 2017, do ściągnięcia tutaj lub do wypełnienia online.

Warto pamiętać, że podatek możesz przekazać, tylko jeśli rozliczasz się samodzielnie. Możesz to zrobić pracując na etat, umowę zlecenie, o dzieło, także będąc emerytką lub emerytem czy prowadząc działalność gospodarczą opodatkowaną 19% podatkiem liniowym. Twój 1% wesprze nas także jeśli sprzedałeś(aś) nieruchomość lub papiery wartościowe.

Jak jeszcze możesz nas wesprzeć?

  Opowiedz o nas swoim znajomym i zachęć ich do przekazania nam 1%.

  Umieść nasz baner na swojej stronie lub Facebooku

  Do podatku dodaj stałe zlecenie na comiesięczny przekaz dla Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, na numer konta: 49 2130 0004 2001 0272 7162 0001, a w tytule napisz „darowizna na cele statutowe”.